Bugün :
Yeni Sayfa 1 NİHAT BIÇAK BAŞKANLIĞA TALİP

NİHAT BIÇAK BAŞKANLIĞA TALİP

Tarih 25 Ekim 2013, 15:19 Editör Harun SAK

Gazeteci Nihat Bıçak, AK Parti'den Yenişehir Belediye Başkan aday adayı oldu. Nihat Bıçak 'Aday Adayı Başvuru Formu'nu parti lokalinde AK Parti İlçe Başkanı Nazif Tuna'ya teslim etti.

Kadın Kolları Başkanı Seher Arslan ve AK Parti Yenişehir İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıyı, Yenişehir dışından gelen gazeteciler de takip etti.

   Adaylık başvurusunda konuşan Nihat Bıçak, Belediye Başkan aday adayı olmaya 2 yıl önce karar verdiğini, en büyük idealinin ise “Çocuklarımızın daha iyi şartlarda yaşayacağı bir Yenişehir oluşturmak ve bırakmak” olduğunu söyledi.

   Konuşmasında, Yenişehir’i ve Yenişehir insanını çok iyi tanıdığını vurgulayan AK Parti Yenişehir Belediye Başkan aday adayı Nihat Bıçak, çocukluğundan itibaren Yenişehir insanı ile iç içe yaşadığını ve bu nedenle de Yenişehir’in sorunlarına hakim olduğunu kaydetti.

   Nihat Bıçak daha sonra şunları söyledi: Öncelikle, Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin Ülkemize, Partimize ve İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Diğer aday adayı arkadaşlarıma da başarılar diliyorum.   

   Üyesi olmaktan büyük onur duyduğum AK Parti’den, Belediye Başkanı aday adayı olarak, bir başka büyük onuru daha yaşamaktayım.

İLÇEME BORCUMU ÖDEME VAKTİMİN GELDİĞİNE KARAR VERDİM

   Bu gün itibari ile 46 yaşındayım. Yenişehir’de doğdum, Yenişehir’de büyüdüm, evime götürdüğüm ekmeğimi ve rızkımı hep Yenişehir’de kazandım. Diyarbakır’da yaptığım Vatani görevimi saymazsak eğer, hayatımın tamamı, çok sevdiğim ilçem de geçti. Çocukluğumdan itibaren daima şehrimin insanları ile iç içe oldum. Her daim şehrimin insanlarının sıkıntılarını, sorunlarını dinledim, dertlerine ortak oldum. Hem bu sebeple, hem de uzun yıllardır gazetecilik yapmam sebebiyle, ilçemin sorunlarına son derece hakim olduğumu düşünüyorum. Hemşehrilerimin, bir başkandan isteyebilecekleri şeylerin neler olduğunu da çok iyi biliyorum. Tüm bunların dışında, rızkımı kazandığım, ekmeğini yediğim, insanını çok sevdiğim şehrime borcumu ödeme vaktimin geldiğine karar vererek, 2 yıl önce aday adayı olmaya karar verdim.

NİHAT BIÇAK: KÜÇÜK HESAPLAR PEŞİNDE KOŞMADIM!

   Beni tanıyanlar bilir, hiçbir zaman küçük hesaplar peşinde olmadım, koşmadım. Bugüne kadar her zaman ve her ortamda ilçemin menfaatlerini, şahsi menfaatlerimin üzerinde tuttum. Belediye Başkanı aday adayı olarak çıktığım bu meşakkatli yolda da, küçük hesaplar içinde asla olmayacağım. Benim için birinci ve tek öncelik, ilçemin, ilçe insanımın ve partimin menfaatleri olacaktır.

MEVKİ VE MAKAM HIRSIM OLMADI

   Hayatım boyunca koltuk, mevki ve makam hırsım hiç olmadı. Bu yüzden huzurunuzda söz veriyorum; Partimizin adayı kim olursa olsun, yanında olacak, partimin başarılı olması için herkesten çok çalışacağım.

NİHAT BIÇAK: HİZMETKARINIZ OLMAYA TALİBİM

   Sayın Başbakanımızın “Biz yola çıkarken milletimizin efendisi olmak için çıkmadık. Çünkü millete efendilik yoktur. Millete hizmetkar olmak vardır. Biz milletimizin hizmetkarıyız” sözlerini, daima kendime ilke edindim. Nihat Bıçak olarak Sayın Başbakanımız gibi, Hemşehrilerimin hizmetkarı olmaya talibim. Ayrıca, şunun kesinlikle bilinmesini isterim ki, Gözüm; Makamlar üstünde taht kurmakta değil, Gözüm; İnsanlarımızın gönlünde taht kurmayı başarabilmektedir.

GÜLERYÜZLÜ YÖNETİM ANLAYIŞI OLACAK

   İnsan odaklı, güler yüzlü ve vatandaşlarının sorunlarına eğilen bir yönetim anlayışı benimseyeceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Hem Yenişehir geneli, hem de çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, engellilerimiz, yaşlılarımız ve sporcularımız için çok önemli ve dikkat çekici projelerim var. Allah nasip eder de aday olursam, o zaman projelerimin hepsini tek tek sizlerle paylaşacağım. En büyük idealim ise; çocuklarımızın daha iyi şartlarda yaşayacağı bir Yenişehir oluşturmak ve bırakmaktır.

NİHAT BIÇAK: ATEŞTEN GÖMLEK GİYMEYE TALİP OLDUM!

   Yöneticiliğe, özellikle de bir şehri yönetmeye talip olmak, ateşten gömleği giymeye talip olmaktır. Ben de bu ateşten gömleği giymeye, ilçeme hizmet etme adına talip oldum. Allah’ın izniyle bu çok zor görevi başaracağıma yürekten inanıyorum. Ancak çıktığım zorlu yolda, teşkilatımın ve siz değerli Yenişehirli Hemşehrilerimin büyük desteğine ihtiyacım var. Teşkilatımın ve siz değerli Hemşehrilerimin benden desteklerini esirgemeyeceklerini de biliyorum.

   Bu vesileyle bugüne kadar partimize ve ilçemize büyük emekleri bulunan Belediye Başkanımız Sayın Bülent Hamdi Cingil’e, ilçe başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, meclis üyelerimize, kadın ve gençlik kollarımız ile aday adayı olmayı düşündüğüm süreçte bana büyük destek veren değerli Hemşehrilerime teşekkür etmek istiyorum.

   Tekrar Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin hayırlı olmasını temenni ediyor, aday adayı arkadaşlarıma canı gönülden başarılar diliyorum.

   Nihat Bıçak son olarak, aday adaylığı başvuru dosyasını AK Parti İlçe Başkanı Nazif Tuna’ya teslim etti.

 

NİHAT BIÇAK KİMDİR?

   03/11/1967 yılında Yenişehir’de doğan Nihat Bıçak, halen, Anadolu Üniversitesi, Açık Öğretim Fakültesi, Medya ve İletişim Bölümü’nde okuyor.

   1992 yılında televizyonculuk ile başladığı gazetecilik mesleğini, o günden bu bugüne sürdürmeye devam eden Nihat Bıçak, Yenişehir’de günlük yayımlanan Yenişehir Gündem Gazetesi ve Bursa’da haftalık olarak yayınlanan BURSA Gün Gazetesi ile www.yenisehirim.com internet sitesinin İmtiyaz Sahibi.

   Sarı Basın Kartı Sahibi olan Nihat Bıçak, Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) ile Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Üyesi.

   Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Bursa Hakimiyet Gazetesi’nin Yenişehir Temsilciliğini başarıyla sürdüren Nihat Bıçak, 2010 yılında seçildiği “Yerel Gazeteler Birliği Genel Sekreterlik” görevine devam ediyor.

   2006-2008 yılları arasında 2 dönem Tahirağa İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanlığını yapan Nihat Bıçak, Yenişehir TOKİ Orhangazi İlköğretim Okulu’nda 2010 ile 2013 yılları arası 3 dönem Okul Aile Birliği Başkanlığı görevinde bulundu. Nihat Bıçak halen, TOKİ Orhangazi Ortaokulu, Okul Aile Birliği Başkanı.

   Yenişehir’de 1996 yılında BBP (Büyük Birlik Partisi) Kurucu İlçe Başkanlığı ile atıldığı siyasi hayatına, 2000 yılında kendi isteğiyle ara veren Nihat Bıçak, 23 Eylül 2012 tarihinden bu yana AK Parti Üyesi.

   Anadolu Gazeteciler Birliği Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ile Yenişehirli Bursaspor Taraftarlar Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Nihat Bıçak, uzun yıllar Doğan Spor, Yenişehir Spor ve Yolören Spor’da futbol oynadı. Çeşitli dönemler futbol turnuvaları düzenleyen ve hakemlik yapan Nihat Bıçak, Yenişehir’de futbol turnuvaları düzenlemeye ve hakemlik yapmaya devam ediyor.

   Nihat Bıçak evli ve 3 kız babası.

 

 

Bu haber 1603 defa okunmuştur.

Yeni Sayfa 1
  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit


Yenişehir

GÜLER ÖZEÇ KALBİNE YENİLDİ

GÜLER ÖZEÇ KALBİNE YENİLDİ Yenişehir Yardımseverler Derneği Başkanı Güler Özeç (68) kalbine yenildi. Önceki akşam evinde aniden rahatsızla...

ŞİMDİ HASAT ZAMANI

ŞİMDİ HASAT ZAMANI Geçimini kuru tarım ile sağlayan Bursa'nın Yenişehir ilçesi Karaamca mahallesinde bu aralar tatlı bir telaş yaş...

Cemil BALABAN Cemil BALABAN
Işid-Pkk ve Türkiye
Baki ŞAHAN Baki ŞAHAN
YERSEN HOŞAF...
Dilek Bora BALABAN Dilek Bora BALABAN
SİGORTASIZ ÇİFTÇİLER

 

Mydesign Haber Sistemi RSS

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları Yenişehir Harman Gazetesine aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı ve haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı ve haberlerin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.