Bugün :
Yeni Sayfa 1 ESKİ BAŞHEKİM İLKER ŞAHİN'İN BAŞI DERTTE

ESKİ BAŞHEKİM İLKER ŞAHİN'İN BAŞI DERTTE

Tarih 09 Ağustos 2011, 00:06 Editör Harun SAK

Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu, Mudanya Şaziye Rüştü Devlet Hastanesi'ndeki iddialarla ilgili iki muhakkik görevlendirdi. Mudanya'da iki farklı olayda artarda meydana gelen tıbbi hatalar hastane yönetiminin başına sorun oldu.

Hekim hatası yüzünden iki hastanın ölümüne sebebiyet verildiği iddialarını araştırmak üzere Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu, Bursa’da biri Onkoloji Hastanesi’nde, diğeri de Yüksek İhtisas’ta olmak üzere Mudanya için görevlendirdiği iki muhakkikle soruşturma başlattı.

HASTA YATAĞINDA KARIN AÇMA OPERASYONU!

Muhakkiklerden birinin, acil hayati tehlikesi olan bir hastanın sıhhatli bir muayenesi ve tetkiklerinin yapılmadan “kas ağrısı” tanısı ile hastaneye yatırıldıktan 5 saat sonra vefatını soruşturacağı öğrenildi. Mudanya Şaziye Rüştü Devlet Hastanesi’nde ameliyathane yerine hasta yatağında karnının açıldığı iddia edilen bir başka hastanın, karnından iltihap ve safra gelmesi üzerine kapatılması ardından bir saat içinde vefat etmesini de diğer görevlendirilen muhakkik tarafından araştırılacağı bildirildi. Hasta yatağında karnı açılan ve hayatını kaybeden kişinin raporlarına ise “göbek fıtığı ameliyatı” olarak yansıtıldığı da iddialar arasında.

Öte yandan bir nüshası bakanlığın Teftiş Kurulu’nda olan Mudanya Şaziye Rüştü Devlet Hastanesi’nde yaşananlarla ilgili ayrıntılı şikayet dilekçesinde, performans puanına göre döner sermayeden pay alan bir hekimin, yüksek ek ödeme alabilmek için yaptığı ileri sürülen usulsüzlükler ile ilgili tüm detaylar sıralandı.

PUANI YÜKSEK OPERASYONLAR…

Söz konusu hekimin, döner sermaye gelirlerini artırmak için hastanede yaptığı işlemleri şişirdiğinin kayıtlara geçirildiği iddia edildi. Şikayette; hastanede yapılan anal cerrahilerin bir çoğunda hastalığı “Anal Fissür” veya “Hemoridal” hastalık olsa dahi anal bölge ameliyatları içinde girişimsel işlem puanı en yüksek olan “Perianal Fistülektomi” olarak girildiği belirtilirken, anal hastalıklar arasında en az rastlanan “Perianal Fistül” hastalığı olduğunun altı çizildi.

PERFORMANS PUANI İÇİN BİR HASTA 13 GÜNDE 15 KEZ AMELİYAT EDİLDİ!

Bu arada aynı doktorun Cemile M. adlı hastaya 6 gün boyunca her gün apse ve hematom deranajı derin girişimsel işlemi puanı girildiği iddia edilirken, tıbbi olarak böyle bir şeyin gerçekte söz konusu olamayacağı, hastada her gün yeni bir derin apseminin oluşmayacağı öne sürüldü. Yine Esma Y. Adlı hastaya da, aynı gün aynı seansta 8 tane derin yumuşak doku tümörü çıkarılması işlemine ilişkin kaydın yapıldığı ileri sürülürken, aynı hastaya 13 gün sonra da 7 tane aynı işlemin uygulanmış gibi gösterilerek döner sermayeden ek ödeme aldığı iddialar arasında.

 ADI GEÇEN HEKİM YENİŞEHİR DEVLET HASTANESİ ESKİ BAŞHEKİMİ İLKER ŞAHİN

Bu arada söz konusu hekimin Yenişehir Devlet Hastanesinde bir dönem Başhekimlik yapan ve yaptığı hatalarla ilçeden Mudanya'ya tayini çıkan İlker Şahin olduğu belirtilirken, İlker Şahin'e Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kınama cesazı verildiği öğrenildi.  

Bu haber 3090 defa okunmuştur.

Yeni Sayfa 1
  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit


Yenişehir

Katil Zanlısı 385 Kamera İzlenip 176 İfadeyle Yakalandı

Katil Zanlısı 385 Kamera İzlenip 176 İfadeyle Yakalandı Bursa Yenişehir'de, 4 Haziranda kaybolan ve cipi İznik Gölü kıyısında terk edilmiş bulunan emlakçı 51 yaşındaki...

TARIM KREDİ HAYVANCININ YANINDA

TARIM KREDİ HAYVANCININ YANINDA Bursa'nın Yenişehir ilçesinde, Tarım Kredi Kooperatifi tarafından kurulan ve bölgede tek olan silaj tesisleri ç...

Cemil BALABAN Cemil BALABAN
Işid-Pkk ve Türkiye
Baki ŞAHAN Baki ŞAHAN
YERSEN HOŞAF...
Dilek Bora BALABAN Dilek Bora BALABAN
SİGORTASIZ ÇİFTÇİLER

 

Mydesign Haber Sistemi RSS

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları Yenişehir Harman Gazetesine aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı ve haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı ve haberlerin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.