Bugün :
Yeni Sayfa 1 OSMAN ŞEKER'DEN EĞİTİM YILI MESAJI

OSMAN ŞEKER'DEN EĞİTİM YILI MESAJI

Tarih 19 Eylül 2012, 15:31 Editör Harun SAK

Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Şeker, yeni eğitim öğretim yılını başlaması nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Şeker mesajında şunları söyledi;

Değerli Meslektaşlarım,

Eğitim her vatandaş için hem bir hak ve görev, hem de milli bir sorumluluktur. Çağdaş medeniyet seviyesine yükselme ve ileri gitme çabamızın temelini ve özünü, milli kültür potamızda erittiğimiz bilim ve teknolojinin evrensel ilke ve olguları biçimlendirmekte ve güçlendirmektedir. Eğitilmiş yüksek nitelikli insan bütün zamanların en kıymetli varlığıdır. Bunun için çocuklarımızı ve gençlerimizi yarının güçlü Türkiye'sinin sorumluluğunu omuzlarda taşıyacak, onu yükseltecek nitelikte yetiştirmek görevini, milli kültüre dayalı bir eğitim anlayışıyla sürdürmemiz gerekmektedir.

Milli Eğitimimizin özünde Mevlana'dan Hacı Bektaş-ı Veli'ye, Yunus Emre'den Mustafa Kemal'e, sevgi, bilim ve aklın mayası var. Dostluğun ve sevginin hakim olduğu bir dünyayı yalnız ve ancak öğretmenlerimiz kurabileceklerdir. Başöğretmenimiz Atatürk'ün "Kılıç ve kalem ... Bu iki fatihten ikincisi, daima birincisini yenmiştir" sözü bu inancımızın temelini oluşturur.

Her alanda olduğu gibi Eğitim-Öğretim alanında değişim ve gelişmelerin yaşandığı, Bilgi Toplumu olma yarışı büyük bir hızla devam etmektedir. Gelişmelere ayak uydurmak, ön saflarda yer almak ancak iyi ve top yekün eğitilmiş insan gücünün varlığı ile mümkün olacaktır. Bu nedenle başta tüm eğitimcilerimiz olmak üzere yöneticilerimizi, velilerimizi ve eğitime gönül vermiş vatandaşlarımızı bu gerçeklere ve beklentilere uygun hedefler etrafında buluşturmak büyük önem taşımaktadır.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Başarı birden çok faktöre bağlı olarak ulaşılabilen bir sonuçtur. Başarılı olmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olma zorunluluğu vardır. Bu faktörlerin tamamı vazgeçilmez öneme sahiptir ve başarı ancak, hepsi bir arada olduğunda ulaşılabilinir. Başarılı olmanın en önemli aşaması ise kendine güvenmektir. Kendine güvenen, bulunduğu ortamda kendini en iyi şekilde ifade edebilen, kendi geleceğini hazırlamak için mücadele eden, ailesini ve ülkesini yürekten seven öğrenciler, bizim nezdimizde, başarılıdırlar.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Sizler ülkemizin yarınlarının mimarlarısınız. Geleceğin Türkiyesi okullarla kurulacak, çağdaş uygarlık düzeyine, okullarımızda, yarınlarımızı hazırlayan siz öğretmenlerimizle ulaşılacaktır. Yeni bir öğretim yılına başladığımız bu gün, çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak, yarının Türkiye sini kuracak olan bu aydınlık beyinlerin daha başarılı ve daha mutlu bireyler olmalarını sağlamak için canla-başla gayret sarf ettiğinize inanıyoruz. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle emeğine yüreğini de katan tüm idareci ve öğretmenlerimize özverili çalışmalarından dolayı gönülden teşekkür ediyoruz. Siz öğretmenlerimiz sayesinde geleceğimizin geçmişimizden daha aydınlık, daha başarılı, daha güzel olacağına inanıyoruz.

 Değerli Velilerimiz, Büyük işler, önemli girişimler ancak, ortak çalışma ile sağlanır. Eğitimde başarının en önemli şartı öğretmen-öğrenci-veli dayanışmasıdır. Bu unsurlardan birinin yetersizliği bütün emeklerin boşa gitmesi demektir ki, Türkiye'mizin buna tahammülü yoktur. Bu yüzden sizden, öğretmenlerimizle daima diyalog halinde olmanızı ve onlarla birlikte hareket etmenizi istiyoruz. Eğer bizler ve siz velilerimiz aynı hedefe doğru birlikte yürürsek; birlikten güç

doğacak, çocuklarımız başarılı ve mutlu; geleceğimiz daha aydınlık ve umutla dolu olacaktır. Problemlerinizi bir aile sıcaklığı içerisinde çözmek, çocuklarınızın başarısını sizlerle paylaşmak en büyük arzumuzdur.

Değerli meslektaşlarım,

Eğitim camiasının tüm kademelerinde görev yapan çalışma arkadaşlarımızın üstün gayretleri ve özverili çalışmaları sayesinde geçmiş yıllardan süregelen sistematik çalışmaların bir sonucu olarak yakalamış olduğumuz başarının devamlı olmasını sağlamak ve daha iyi yerlere ulaşmak için aynı anlayış ve özveriyle çalışmalarımızın bir ekip ruhu içerisinde sürdüreceğimize yürekten inanıyorum. Bu vesile ile 2012-2013  Eğitim Öğretim yılının tüm eğitim camiasına,ülkemiz insanlarına hayırlı uğurlu olmasını diler, sizlere başarılar ve esenlikler dilerim.

   

 

Bu haber 1230 defa okunmuştur.

Yeni Sayfa 1
  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit


Yenişehir

ERKAN CAN'IN ANNE ACISI

ERKAN CAN'IN ANNE ACISI Ünlü tiyatrocu, dizi ve sinema sanatçısı Erkan Can'ın annesi Necibe Can (90) önceki gün yaşamını yitirdi.

GÜLER ÖZEÇ KALBİNE YENİLDİ

GÜLER ÖZEÇ KALBİNE YENİLDİ Yenişehir Yardımseverler Derneği Başkanı Güler Özeç (68) kalbine yenildi. Önceki akşam evinde aniden rahatsızla...

Cemil BALABAN Cemil BALABAN
Işid-Pkk ve Türkiye
Baki ŞAHAN Baki ŞAHAN
YERSEN HOŞAF...
Dilek Bora BALABAN Dilek Bora BALABAN
SİGORTASIZ ÇİFTÇİLER

 

Mydesign Haber Sistemi RSS

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı ve haberlerin tüm hakları Yenişehir Harman Gazetesine aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı ve haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı ve haberlerin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.